x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

ייעוץ פסיכיאטרי - יועץ פסיכיאטרי אונליין לשירותך!

תאריך: 05/06/2011 14:05   מחבר: מערכת האתר

הטיפול הפסיכיאטרי בא לענות בראש ובראשונה על מצוקות רגשיות של המטופל. כאשר המצוקות הללו משפיעות על ההתנהלות היומיומית של המטופל ומפריעות ופוגעות בהתנהלות התקינה. אלו יכולות להתבטא בעצבות ממושכת, בחרדות, בדיכאון ואף בתופעות חמורות יותר.

מצוקות וקושי מסוג זה, אף שתסמיניהם נראים לעיתים קלים, יכולים להביא לפגיעה מתמשכת באיכות החיים ולהחמרה. אבחון ראשוני של הבעיה, הכוונה לקבלת ייעוץ מתאים למטופל, אם בדרך ייעוץ אישי ואם בדרך קבלת תרופות, יכולה להביא להחזרת המטופל למסלול החיים הרגיל ולחידוש הכוחות.

מהו ייעוץ פסיכיאטרי הלכה למעשה?

פסיכיאטר, להבדיל מפסיכולוג, הוא רופא מורשה. הפסיכיאטר סיים בהכשרתו את לימודי הרפואה, התמחה בתחום בריאות הנפש והוא מוסמך לבצע את האבחון, להמליץ על הטיפול המתאים ולהוות הגורם המטפל בתהליך. הטיפול המתאים יכול לכלול ייעוץ פסיכיאטרי רגשי, הפניית המטופל לטיפול התנהגותי כלשהו ואף המלצה על טיפול תרופתי במקומות בהם הוא נדרש.

תחום הפסיכיאטריה נותן מענה לקשת רחבה של בעיות החל מהפרעות קשב וריכוז, דיכאונות, חרדות, דכדוך ועד תסמינים קשים של המטופל. הפסיכיאטר אף מוסמך לתת חוות דעת משפטיות לצורך הגשתם לבית המשפט בדיון על הערכת יכולתו הנפשית של המטופל בענייני ירושה, אפוטרופסות ועוד.

הטיפול הפסיכיאטרי יכול להיות בתיאום עם טיפול פסיכולוגי, לשלב טיפולים משלימים כגון ריפוי בעיסוק וטיפול באומנות, לערב עובדים סוציאליים לקבלת חוות דעתם בשלב האבחון ועוד. מגוון הטיפולים הוא גדול ומאפשר התאמה אופטימאלית לבעיות מהם סובל המטופל.

למי מיועד ייעוץ הפסיכיאטרי אישי?

הייעוץ הפסיכיאטרי חשוב ומתאים לכל אדם אשר מושפע ממצוקות נפשיות ואשר התסמינים של מצוקות אלו באות לידי ביטוי ומשפיעות על מהלך חייו התקין. הפסיכיאטר אף ינחה את מטפליו של האדם הנמצא בטיפול באשר לסוגי הטיפולים המומלצים ואופן ההתייחסות הנדרש לצורך הקלה על המטופל בזמן התהליך.

חשוב לדעת כי הטיפול הפסיכיאטרי מותאם לא רק למבוגרים אלא גם לקבוצת הילדים (מתחת לגיל 18) וכי תחום הפסיכיאטריה מתחלק ומותאם לכל קבוצת גיל.

חשוב לזכור: פסיכיאטר מחויב בעבודתו לכללי האתיקה ביניהם החובה לשמור על סודיות הטיפול בכל הנוגע לעצם קיום הטיפול ופרטיו, החובה לפעול ולייעץ רק לטובת המטופל ולרווחתו, החובה לנהוג בהוגנות, אי ניצול לרעה של יחסי המטפל – מטופל, הימנעות מכל ניגוד עניינים בביצוע הטיפול, כך בהיכרות מקדימה עם המטופל ועוד.

ייעוץ פסיכיאטרי אונליין - מקורות מומלצים באינטרנט

פורום פסיכיאטריה – אתר דוקטורס הפורום מנוהל על ידי פסיכיאטר מוסמך ומטרתו להשיב על שאלות הפונים בתחום הפסיכיאטריה בפרט ובנושא בריאות הנפש בכלל. מטרת הפורום היא לתת הכוונה ראשונית ומקצועית לכל פונה בבעיה המטרידה אותו. פנייה לפורום יכולה להוות צוהר לתחום הטיפול הפסיכיאטרי והקלה על הצעד הראשון בפניה לקבלת ייעוץ מקצועי.

כתובת האתר: http://www.doctors.co.il/forum-2212


עמותת אלה לסיוע נפשי וחברתי - העמותה מספקת ייעוץ וטיפול נפשי בבעיות דיכאון, חרדה, בעיות בהתמודדות עם לחץ ומשברים בחיים ועוד אם באמצעות טיפולים פרטניים ואם באמצעות הדרכות הוריות וייעוץ משפחתי. הנחות על מתן הטיפולים ניתנות לאחר עמידה בתנאים מסוימים.

כתובת האתר: http://www.elah.org.il/

זיכרו כי ייעוץ פסיכיאטרי אונליין או פרונטלי,  כמו גם הגשת העזרה לה זקוק המטופל, מאפשרים לו להתמודד ולהתגבר על המצוקות הנפשיות מהן הוא סובל וסוללות בפניו את הדרך בקלות ובתחושת ביטחון אל עבר מסלול החיים הרגיל, הפורה והאנרגטי.

יש לך שאלות? בוא נדבר! Lets Talk