x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

ייעוץ פסיכולוגי - יועצים פסיכולוגיים אונליין לשירותך!

תאריך: 21/04/2011 15:06   מחבר: מערכת האתר

לייעוץ הפסיכולוגי תפקידים רבים - יש שהוא מסייע לקשת רחבה של קשיים, כמו התמודדות עם משברים, שינויים, תנודות בביטחון העצמי, חרדות ופוביות, ועוד, ויש שהוא מתמקד בבעיות ספציפיות מתוך מטרה ברורה לטפל בהן בזמן הקצר ביותר, במסגרת הטיפול הממוקד.

המשברים והדילמות היכולים להביא להתייעצות בשיטה זו או אחרת נעים מדילמות בתחום הקריירה והלימודים ועד חינוך הילדים או משבר בנישואין. זהו הרגע שבו אנו מבינים שכדי לפתור את סימן השאלה הגדול שנפער בחיינו, עלינו להתחשב ולהתייעץ באיש מקצוע כדי לקבל ייעוץ פסיכולוגי אמין ומדויק למצבנו הסובייקטיבי.

יתרון האנונימיות והמיידיות שבאינטרנט

הייעוץ הפסיכולוגי בעידן המודרני לא מוגבל כבעבר לבמה בה נפגשים המטופל מול המטפל בקליניקה סגורה: ייעוץ על-ידי פסיכולוג מוסמך או על-ידי איש-מקצוע שעבר הכשרה מקיפה, יכול להתקיים היום גם מעבר לצג המחשב.

ייעוץ
כזה חוסך את המבוכה ואת הקושי שבמפגש של פנים מול פנים, ויתרונו הוא גם במיידיות שלו – הוא מספק, כיריית פתיחה, טיפול בבעיה כאן ועכשיו, ולא דוחה את ההתמודדות איתה לזמן ממסוגר ומלאכותי מאוחר יותר.

"המטופל" נמצא במקום הטבעי והנוח שלו, בבית, וכמוהו גם המייעץ. במקרים רבים השיחה ברשת הופכת לשיחת טלפון, אם המטופל חפץ בכך, ואם המעבר לא חורג ממטרת ערוץ הייעוץ. לאחר מכן ובהתאם למסגרת עוברים למפגש הפיזי, כדי לטפל בבעיות או בדילמות במישורים עמוקים יותר ולטווח רחוק. ייעוץ פסיכולוגי ברשת הוא בחזקת הקדמה חשובה והכרחית, גם כאשר היא לא השלב האחרון.

ייעוץ פסיכולוגי אישי - הרשת כנקודת ההתחלה

אתר נפש-נט הוא דוגמה לנגישות מודרנית לייעוץ פסיכולוגי מקצועי. הוא פועל באמצעות תקשורת בסקייפ או במסנג'ר ובדואר האלקטרוני, במקרה של הרחבת הטיפול גם פגישות פנים מול פנים. נושאי הייעוץ באתר הם משפחה וזוגיות, נוער, ילדים והוריהם. אולם האתר מסייג את הסיבות לפנייה, כך שבמקרי אלימות, דיכאון קשה, נטייה להתאבדות או לפגיעה בזולת מומלץ לפנות לאנשי מקצוע בפורמט פרונטלי ולהתקשר לגורמי תמיכה כמו המשטרה, סיוע לנפגעות אונס, הקו להגנת הילד וכדומה.

http://www.nefeshnet.co.il/

תמיכה נפשית בחינם וללא מטרת רווח

אתר סהר לעומת זה הוא מקום המספק ייעוץ פסיכולוגי גם במקרים קשים ובייחוד במקרים כאלה, והוא מיועד לנוער כמו למבוגרים. ניתן לנהל באתר שיחות צ'ט עם המתנדבים הפועל בין תשע עד חצות בכל יום. סהר מציע גם פורומים שונים לתמיכה המופעלים באתר תפוז אנשים. הייעוץ הפסיכולוגי והנפשי הניתן באתר הוא קריטי למצבי חירום נפשיים, ולכן הנו בלתי-שיפוטי, וניתן בחינם, על-ידי מתנדבים שנבחרו בקפידה וקיבלו הכשרה מקצועית. האגודה פועלת ללא מטרת רווח ונתמכת על-ידי תרומות.

www.sahar.org.il

פורום ייעוץ פסיכולוגי ותמיכה נפשית באמצעות יצירה של סהר-תמיכה: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?ForumId=64

אתר ער"ן מציע ייעוץ פסיכולוגי ועזרה נפשית באינטרנט ובטלפון, גם בדגש במצבי חירום. הוא מופעל בזכות טוב-לבם של כאלף מתנדבים שעברו גם הם מיון והכשרה. הארגון פועל מעשרה מוקדים בארץ, ביניהם ירושלים, חיפה, תל-אביב ובאר-שבע. השירות העיקרי הוא טלפוני 24 שעות ביממה ומחולק לקטגוריות לאוכלוסיות ייעודיות – חיילים, קשישים, עולים ודוברי ערבית.

השירות המקוון פתוח לכל ומספק מענה אישי ומקצועי, באמצעות תוכנת אייסיקיו, צ'ט באתר או באמצעות המייל: info@eran.org.il. ערן פועל בעזרת תרומות ותמיכה מארגונים בחו"ל.

http://www.eran.org.il/

מקורות תמיכה נוספים - ייעוץ פסיכולוגי אונליין

מרכז ד"ר טל מפעיל אתר אינטרנט עתיר מידע בנושאי בריאות הנפש, ומציע ייעוץ פסיכולוגי אונליין במגרת פורום בריאות הנפש, המנוהל על ידי פסיכולוגים, פסיכיאטרים ואנשי מקצוע מיומנים אחרים מהתחום. בפורום מאות ואלפי שאלות שפרסמו הגולשים, כולל מגוון סרטוני וידאו.

אתר הפשר בקשר מספק ערוצי תמיכה בנושאי הורות, זוגיות, משברים אישיים, לקויות למידה וצמיחה והתחדשות. הוא מציע ייעוץ פסיכולוגי ראשוני חינם בנושאים הללו ואחרים וכן מידע מקצועי למטפלים.

http://pesherkesher.com/

יש לך שאלות? בוא נדבר! Lets Talk