x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

הסתבכת בפלילים? פנה לקבלת ייעוץ משפטי פלילי

תאריך: 16/06/2011 15:55   מחבר: מערכת האתר

הליך פלילי הינו מבין הליכי המשפט המורכבים ביותר ודורש מידה רבה של בקיאות בדין ובפרוצדורה. בהליך מסוג זה נודעת חשיבות רבה לקבלת סיוע משפטי מטעם עורך דין מומחה בתחום, כאשר תכליתו המרכזית של ייעוץ משפטי פלילי הינה התגוננות יעילה מפני הגשת כתב אישום על ידי הפרקליטות.

חשוב לדעת, כי הייעוץ המשפטי נחוץ עוד בשלבים המקדמיים להגשת כתב האישום, כך בחקירה המשטרתית אשר במהלכה נאספות ראיות כנגד החשוד לביסוס התביעה וכתנאי סף להגשת כתב האישום.

ייעוץ פלילי ניתן לחשוד כבר בתחנת המשטרה, זאת במידה והוא עצור ואף אם אינו עצור, בדיון משפטי להארכת מעצר ועוד, וזאת כדי לעמוד על כל זכויותיו של החשוד. בשלבים אלה מתבטא הייעוץ בשמירה על זכויות החשוד, ביניהן הימנעות ממסירת פרטים שאינו נדרש להם, בדיקת הראיות כבסיס למעצר, שיחה טלפונית עם קרוב משפחה, זימון עו"ד עוד בשלב החקירה וסעיפים נוספים.

אישום פלילי מוגש בגין מספר טעמים בהם עבירות סמים, מהמינוריות ועד החמורות ביותר, עבירות תקיפה, רכוש, מין, עבירות קטינים ואחרים.

ייעוץ משפטי פלילי במהלך הדיון מכסה, נוסף על ההתדיינות עד לשלב ההכרעה, את הסדרי הטיעון, ערעורים על העונש ועל פסק הדין, ייצוג בפני וועדות שחרורים, בקשות חנינה ואף מחיקת רישום פלילי.

כתב האישום מאגד את כל הטענות והראיות שאספה התביעה כנגד החשוד, כאשר חובת ההוכחה חלה על התביעה. היה ולא עלה ביד הפרקליטות להוכיח את טענותיה במידה הנדרשת על ידי בית המשפט, יזוכה האדם מכל אישום.

חשוב לדעת, כי זכותו של החשוד ובאי כוחו לעיין בחומר הראיות שנאסף נגדו ולצלם אותו בשלמותו, קמה לו כבר עם הגשת כתב האישום, בין אם הוא מיוצג אם לאו.

חשוב לזכור: פנו אל עורך דין פלילי על מנת לקבל ייעוץ משפטי אישי!

פנייה אל עורך דין פלילי לצורף קבלת ייעוץ משפטי מומלצת מוקדם ככל האפשר בתהליך, וחיונית כבר בשלב המעצר הראשון או החקירה המשטרתית הראשונה, אשר בה מוגדר האדם כחשוד. עורך דין מקצועי יוכל כבר בשלב זה להעריך את סיכויי התביעה ולייעץ באשר להתנהלותו הנכונה של החשוד מול המשטרה והפרקליטות.

לעיתים אף יעלה בידי עורך הדין להביא לסגירת התיק עוד בטרם יבשיל לכדי כתב אישום.

מקורות מידע ותמיכה אינטרנטיים המציאים ייעוץ משפטי פלילי לאזרח

אתר הסנגוריה הציבורית

הסנגוריה הציבורית מייצגת לקוחות לאורך כל שלבי הליך האישום הפלילי, החל משלב החקירה המשטרתית ועד לסיום ההליך המשפטי בבית המשפט, לרבות בדיונים מקדמיים דוגמת בקשות מעצר עד תום ההליכים.

הסנגוריה, הפועלת כחלק ממשרד המשפטים, שמה לה למטרה לממש את זכותו של פלוני לקבלת הליך משפטי הוגן ומבטיחה כי ייעשה בעניינו צדק.

הייצוג המשפטי בבית המשפט, כמו גם הייעוץ המשפטי הניתן לאורך כל התהליך מבוצעים ללא כל תשלום,  אמנם לעיתים נדרש תשלום אגרה בלבד. באתר ניתן למצוא מידע על הזכאות לקבלת סיוע משפטי ופרטים ליצירת קשר.

כתובת האתר: http://www.justice.gov.il/MOJHeb/SanegoriaZiborit


קליניקות משפטיות במוסדות להשכלה גבוהה

אוניברסיטאות ומכללות רבות מציעות שירות משפטי באמצעות קליניקות משפטיות, וזאת בתחומים שונים בהם השדה הפלילי. ישנן קליניקות המציעות ייצוג משפטי בבית המשפט פרו בונו בעבור מיעוטי יכולת.

אתרי הקליניקות המציעות ייעוץ משפטי פלילי לאזרחים:

חשוב לדעת כי רישום פלילי הוא אבן נגף אשר מזיקה לאדם עוד שנים רבות במהלך חייו ופוגעת בסיכוייו למצוא עבודה ראויה. זאת, לאור דרישתם של מעסיקים רבים כי המועמדים יוותרו על החיסיון ויאפשרו את עיון המעסיק במרשם הפלילי.

לכן, חשוב לבצע כל שנדרש ולקבל ייעוץ משפטי אישי וסיוע של עורך דין פלילי כבר בתחילתו של התהליך, על מנת להימנע מתוצאות קשות שלא ניתן יהיה לבטלן מאוחר יותר.

יש לך שאלות? בוא נדבר! Lets Talk