x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

ייעוץ משפחתי - לזוגות או לצורך הדרכת הורים אונליין!

תאריך: 24/04/2011 13:11   מחבר: מערכת האתר

למה בכלל כדאי לפנות אל יועץ משפחתי? בחוויית משברים משפחתיים, מן הקלים ועד החריפים בהם, אנו עצמנו מורגלים בדפוסי חשיבה שלעתים מונעים מאתנו לראות את התמונה הכוללת.

אנחנו עסוקים ברגשות כמו כעס, האשמה, פגיעות וחוסר אמון, ולעתים חלוקים על ידי פער אידיאולוגי ופרקטי בהתנהגויות של בני המשפחה. היינו, שאנו חסרים את הכלים להתמודד עם המצב ולשפר אותו, ולכן משמרים את המצב הקיים במקום לתקנו.

כאן מתחיל תפקידו של איש המקצוע, מטפל מוסמך במשפחה שבבעלותו הכלים, הידע והרגש ללוות אותנו במסע התיקון. זאת, תוך שמירת הערכים, העקרונות והמשמעויות של כל פרט ופרט במשפחה, יחד עם יצירת הרמוניה מחודשת.

הערכת איש המקצוע תהיה האם כדאי לטפל בבעיה ברמה מערכתית-משפחתית או זוגית ולא באופן פרטני בלבד.

מתי כדאי לפנות ולקבל ייעוץ משפחתי מקצועי?

תפקידו של מומחה לייעוץ משפחתי הוא לטפל בבעיות בספקטרום רחב של הדינמיקה המשפחתית. יועץ משפחתי מתמחה במגוון נושאים בהן: טיפול במיניות במשפחה, בטראומות, מקרי התעללות פיזית, נפשית או רגשית, התעללות והזנחה של ילדים, מחלות שמהן סובלים זקני המשפחה או צעיריה, הזנחה, אלימות וטיפול לקוי בקשישים במשפחה, נכות ודמנציה, שכול ואבדן.

נוסף לזאת, הרי שהוא אמון על טיפול משברים בנושאי פיננסים או בנושאי גירושין, הדרכה צמודה של הורים חדשים, תמיכה וייעוץ בבעיות עם ילדים מתבגרים, הפרעות התנהגות וקשב בילדות ובגיל ההתבגרות, ומשבר בחיי הנישואין לרבות בגידות או ילדים קודמים.

בישראל, יש גם חשיבות רבה לטיפול בנפגעי טראומות מטרור ושכול, וכן במשברים עקב ניסיונות התאבדות או התמכרויות, התדרדרות לסמים קשים, אלכוהוליזם, ועוד.

ייעוץ משפחתי מסורתי - גישות ומהלך הטיפול

פורמט הטיפול הוא שיחה פתוחה, שבה בוחנים את הדינמיקה הקיימת בין בני המשפחה ומוצאים ערוצי תקשורת חדשים ובריאים יותר לתעל דרכם רגשות ומחשבות. השיחה כוללת פתיחות מרבית והיא אידיאלית כאשר המטופלים כולם כנים זה עם זה ומרגישים בנוח מול המטפל.

הטיפול כולו יכול לארוך כשעה אולם יש מקרים מיוחדים שאפשר לקצר את המפגש או להאריכו בהתאמה אישית, בהתאם לפורמט, לרצון המטופלים וליכולת המטפל. ייעוץ מקוון, הינו דינאמי

ההכשרה המקיפה, כוללת מספר מגוון של התמחויות נושאים בהם עקרונות הטיפול זוגי, תפקוד משפחות בקשיים, אתיקה בטיפול משפחתי, דיני משפחה ועוד. מטפל מוסמך בייעוץ משפחתי הוא מטפל שרכש את המיומנויות והכלים לסייע באופן מקצועי ואתי למשפחה במשבר, והוגדר על-ידי מדריכיו וממוניו כמתאים לעבודתו.

בחיפוש אחר יועץ משפחתי, יש לוודא שיש בידכם גישה לקורות החיים המקצועיים של המטפל.

מרכזי ייעוץ משפחתי ללא כוונות רווח

מכון שילוב נחשב מהמובילים בתחומו ומייעצים במסגרתו טובי המומחים בארץ לייעוץ משפחתי. המכון כולל גם טיפולים וגם הכשרות למטפלים במשפחה. עם צוותו נמנים עובדי רווחה מקשת רחבה של תחומים המבטיחים את הטיפול האיכותי והמקצועי ביותר בתחום הייעוץ המשפחתי.

המכון מאמין שהתא המשפחתי הוא החשוב ביותר בחייו של האדם ולכן חשוב לשמרו כסביבה תומכת וכמקלט. הטיפולים מסובסדים ותלויים בתרומות ממקורות חיצוניים.

http://shiluv.org.il/

מכון אדלר מגלם את התפישה החברתית האדלריאנית לפיה ייחודיותו של האדם היא במרכז ההתייחסות הטיפולית וההומניסטית בכלל. הגישה תקפה בוודאי במערכת המשפחתית בה האדם הפרטי שואף למשש ולהגשים את עצמו יחד עם שמירת הרמוניה עם בני ביתו.

המכון מקיים תכנית ייחודית למשפחות (EAP) המשלבת ביקורים ביתים וליווי צמוד, ונמצאה יעילה לטווח הרחוק בטיפול במשפחות.

http://www.machon-adler.co.il/

במרכז אלומה לייעוץ ולטיפול במשפחה, שנוסד כבר ב-1954, ניתנים שירותים ייחודים מסוגם במרכז הארץ ותעריפי המרכז, בהתאם לחזונו, נמוכים מאלה שבמגזר הפרטי ומותאמים ליכולת המטופלים.

המרכז מספק הכשרה למטפלים והוא מטפל באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ובנפגעי תקיפה מינית. עיקר עיסוקו במשברים קשים כמו אלימות במשפחה ומנגד התמודדות עם זקנה בזוגיות ובמארג המשפחתי הכולל. נוסף על כך, נמנית על שירותיו גם תמיכה להורים טריים במסע ההורות. במרכז מטפלים מומחים בתחומם בנושא ייעוץ משפחתי, שהכשרתם מוכרת על-ידי האגודה לטיפול במשפחה.

http://www.aluma-center.org.il/
 

מרכז ד"ר טל - מכון מקצועי המציע טיפול משפחתי מקצועי, ע"י צוות מטפלים מוכשר בקלינקה בתל אביב ובקליניקה פרטית נוספת בעיר חיפה. מומלץ בחום!

מרכזים מקצועיים נוספים לטיפול משפחתי, הנותנים גם הכשרות, הם מכון שינוי, מכון ברקאי, מכון מפנה, ומכון איזונים. שירותים יעילים נוספים של ייעוץ משפחתי ניתנים על ידי מטפלים פרטיים אותם ניתן לחפש באתר של האגודה הישראלית לטיפול במשפחה.

יש לך שאלות? בוא נדבר! Lets Talk

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מתי ומדוע צריך לפנות ליעוץ גנטי (Genetic Counseling) - מתי ישנו צורך ללכת לאיבחון גנטי? ליעוץ גנטי? האם יעוץ מאחות בקופת חולים מספיק ומתי יש לגשת למומחה לגנטיקה?