x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

ייעוץ אישי לצורך אבחון לקויות למידה learning disabilities

תאריך: 12/07/2011 18:19   מחבר: מערכת האתר

חושבים כי אתם או אחד הילדים לקויי למידה? רוצים לדעת יותר ולאבחן את הבעיה? ייעוץ ואבחון לקויות למידה learning disabilities נועד לאתר ולהציע מענה לקשיים דידקטיים שונים. לקות למידה הנה קושי נוירולוגי  הבא לידי ביטוי ביישום ורכישת מיומנות למידה שונות דוגמת קריאה, כתיבה ומוטוריקה עדינה.

לקויות למידה נוספות עשויות להופיע כקשיים ברכישת כישורי שפה ודיבור ופיתוח מיומנויות חברתיות, פעמים במקביל להפרעות קשב וריכוז. הלקות נמדדת תוך התייחסות לפער הנוצר בין ההישגים אשר צפויים היו להתקבל בהתאם לגיל התלמיד, לבין הישגיו בפועל ונפרדת מקשיים שמקורם בספקטרום האוטיסטי.

אבחון לקויות למידה - learning disabilities

ייעוץ אבחון מקצועי ללקויות למידה נערך על ידי נוירופסיכולוג או נוירולוג וכולל מבחנים שונים אשר מצביעים על רמתו של התלמיד. בסיומו של הייעוץ, מתקבל משוב מקצועי על מצבו של הילד והנחיות מפורטות לקבלת הטיפול המתאים, כאשר לכל קושי המתגלה במהלך המבדק, מותאם הטיפול האופטימאלי להתמודדות עם הבעיה.

אבחון, במסגרת ייעוץ ללקויות למידה, מורכב ממבחנים דידקטיים אשר בודקים את מגוון כישורי הלמידה של הילד החל מיכולת הקריאה וההבנה ועד יכולת הכתיבה, החשיבה וההקשבה. זאת, נוסף על מבדקים לאיתור הפרעת קשב וריכוז ומבחנים פסיכולוגים שונים המותאמים לגילו של הילד ונועדו לאתר קשיים רגשיים.

ההמלצה המקצועית היא לפנות לייעוץ ולבצע אבחון בגיל מוקדם ככל האפשר, החל מגיל ארבע שנים, וזאת על מנת לאפשר התפתחות תקינה של הילד על ידי התאמת המענה המדויק ביותר. טיפול מוקדם יסייע בהשתלבות הילד במערכות החינוך השונות, בהצלחה בעמידה במשימות ובפיתוח הערכה עצמית גבוהה וביטחון עצמי.

לקויי למידה? הכירו את סוגי הטיפולים ועלותם

הטיפול בלקויות הלמידה מותאם לקשיים הנתונים של הילד (טיפול בלקות למידה אצל מבוגרים שונה במהותו) בהתאם, ישנם מספר דרכי פעולה אפשריות הנפרדות זו מזו גם בעלותן.

אלו עשויות לכלול טיפולים פסיכולוגיים, קורסים לרכישת שיטות למידה יעילות, ריפוי בעיסוק, טיפול באומנות ואחרים. מקצתם של הטיפולים נמשכים מספר חודשים בעוד ששיטות פעולה אחרות אורכות שנים ומלוות את התלמיד לכל אורך שנותיו במערכת החינוך.

הטיפול התרופתי המוכר הוא השימוש בתרופת הריטלין. תרופה זו מיועדת לטיפול בהפרעות קשב ולכן נוטים ליטול אותה במסגרת פעילות דידקטית המחייבת ריכוז. הפרעות קשב וריכוז הן תופעות מוכרות המופיעות תדיר לצד לקויות למידה שונות. הריטלין מתאים לצריכת ילדים ומבוגרים כאחד, כאשר בשנים האחרונות בשל הפופולאריות שלה, היא עלתה לסדר היום הציבורי.

ייעוץ אישי בנושא לקויות למידה - מומחים ומקורות מידע על learning disabilities באינטרנט

חשוב לדעת שישנם אתרים שונים ברשת אשר מציעים מידע רב על תהליך האבחון ומשיבים על שאלות ההורים, זאת כדי להצליח ולתת ייעוץ אישי והכוונה המתאימים לקשיי הלמידה, לאבחון ולהתאמות אשר יש לבצע עבור התלמיד.

אתר אגודת ניצן

אגודת ניצן מתמחה באבחון וטיפול בקשת רחבה של ליקויי למידה וזאת באמצעות אגודת הורים ומתנדבים רבים. באתר תוכלו למצוא את הטפסים לאבחון ומידע רב על סוגי המבדקים השונים, המועד הנכון לביצוע האבחון, ההמלצות והטיפולים.

לכינסה לאתר אגודת ניצן ליחצו כאן

אתר מכון קרני

מכון קרני הוא מכון וותיק בתחום האבחון וההערכה תוצאות האבחונים המתבצעים במכון זה מתקבלים גם על ידי משרד החינוך. באתר ניתן למצוא מידע רב על אופן ביצוע האבחונים, מאמרים מקצועיים, שאלות ותשובות ועוד.

לכניסה לאתר של מכון קרני ליחצו כאן

קבלת אישי ייעוץ מקצועי ואבחון לקויות למידה הנו צעד הכרחי להתקדמות הילד והתמודדותו במסגרות החינוכיות והחברתיות כאחד. בכל מוסד חינוכי רשמי במדינת ישראל, ניתן להתייעץ עם יועצים חינוכיים שיוכלו לסייע באבחון לקות למידה ובעת הצורך, גם בהפניה אל גורם מוסמך לצורך טיפול בבעיה.

זיכרו כי בין אם המדבור במבוגר או בילד, לקויות למידה ניתנות לטיפול בדרכים רבות ושונות, כאשר טיפול שניתן מוקדם ככל האפשר יביא את התלמיד, כמו גם את המבוגר המנסה להשתלב בהצלחה במקום עבודתו, להישגים ניכרים תוך פיתוח קשרים חברתיים וביטחון עצמי.

יש לך שאלות? בוא נדבר! Lets Talk