x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

ייעוץ חינוכי - יועצים חינוכיים אונליין לשירותך!

תאריך: 24/04/2011 16:33   מחבר: מערכת האתר

ייעוץ חינוכי במתכונתו הפורמאלית מתרחש בדרך כלל בין כתלי בית הספר, אם כי נמצא יעיל בפורמט אלקטרוני. מטרתו רחבה וחורגת מתחום החינוך הפרגמטי. תפקיד היועצים החינוכיים הוא בראש ובראשונה לסייע לתלמידים לממש את יכולותיהם האישיות והחינוכיות גם יחד, ולתווך עבורם את המשימות העומדות בפניהם בגילים קריטיים שבהם אין להם בהכרח את הכלים לעשות זאת בעצמם, ללא תסכול.

היועץ חינוכי מכוון את התלמיד מקצועית (החל מחטיבת ביניים) וגם פסיכולוגית, כאשר לילד יש קשיים חברתיים המשולבים בקשיים הלימודיים והתפקודיים הכלליים.

ייעוץ חינוכי יכול להתבצע מול הוריו של הילד אך גם באופן פרטני מול תלמיד בוגר, כאשר הסודיות נשמרת ביניהם והמצב אינו דורש התערבות חיצונית. במקרים של בעיות ללא פתרון על היועץ להעזר בגורמים נוספים כמו הצוות במוסד, הורי הילד, שירותי רווחה ועוד, ולעתים אפילו שירותי בריאות הנפש – במקרים של ניסיונות התאבדות או הפגנת אלימות ללא סיבה מוגדרת כלפי אחרים, וסכנה לציבור.

מטרתו העיקרית של ייעוץ חיצוני היא להיטיב עם התלמיד וליצור עבורו סביבה חינוכית תומכת. כשהוא נעשה נכונה, בכוחו לזהות בטרם עת קשיים ובעיות התנהגויות וחברתיות של התלמיד ולייעץ כיצד למזער את ההשלכות שיכולות להיות להם בעתיד.

לעתים יועץ חינוכי יכול לזהות אתגרים בהתמודדות של הילד, שמעידים על כך שהוא צריך להחליף מסגרת.

היועץ החינוכי מעניק ייעוץ אישי לתלמיד, אך הוא גם פועל במערך הכללי ונותן תמיכה וייעוץ לצוות, להנהלה ולהורים. הוא אמון על הדרכה והכשרת הצוות, כך שהייעוץ החינוכי הוא גם עשייה אישית בין היועץ למטופל וגם מגמת פעילות במסגרת החינוכית.

ייעוץ חינוכי לגיל הרך

אתר משרד החינוך, המרכז מידע מקיף על מקצועות הטיפול, מכיל את פרטיהם של יועצים חינוכיים הפועלים גם באופן פרטי ולהם ניסיון עשיר בתחומי הייעוץ ובאוכלוסיות טיפול שונות, כמו אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, אוכלוסיות בסיכון, בעלי הפרעות התנהגות והפרעות קשב, ועוד, והם מנוסים בשיטות הדרכה, התערבות וייעוץ שונות, לרבות פסיכודרמה, תרפיה באמנות, הנחיית קבוצות, טיפולים משפחתיים, ועוד.

הקישור: ייעוץ חינוכי באתר משרד החינוך

פורום ייעוץ חינוכי חינם

אתר דוקטורס, פורטל למידע רפואי מהימן ברשת שכולל מערכת פורומים ענפה בניהולם של אנשי מקצוע עם ניסיון בתחומי הרפואה, מרכז פורומים רבים בנושאי הבריאות והייעוץ, ובו ניתן למצוא את פורום ייעוץ חינוכי לקבלת ייעוץ ממומחים חינם.

מנהל הפורום יחד עם צוות מומחים ואורחים מיעצים להורים כיצד לנהוג במצבי משבר חינוכיים עם ילדים הקטנים והמתבגרים, כיצד לנהל איתם תקשורת בריאה בנושאי חינוך מיני, בנושאי התבגרות וחברה, ובתחום הלימודים במובן הרחב. הפורום מספק מענה להורים שלא מצאו מענה קודם דרך האפיקים המקובלים, כמו בית הספר עצמו.

http://www.doctors.co.il

ללא מטרות רווח

מטח הוא ארגון הנושא על דגלו את השליחות החברתית להטמיע ערכים חינוכיים בילדי ישראל, והפורטל של מטח מספק מידע מקיף בתחומים לימודיים, הכתובים בצורה נגישה ומעניינת.
בשנים האחרונות עבר הפורטל שדרוג והתאמה לעידן האינטרנט המודרני, וכיום הוא מוצע בעיצוב מזמין ואינפורמטיבי. מטרת הארגון לשפר הישגים לימודיים בקרב כל האוכלוסיות ולהנגיש עבורן את הטכנולוגיה.

 http://www3.cet.ac.il/

הארגון חבר למרכז קשר, עמותה עצמאית ללא מטרת רווח, המשמשת מרכז להכוונה ולייעוץ חינוכי וחברתי עבור הורים לילדים עם צרכים מיוחדים. המרכז הוקם בראש ובראשונה למשפחות אך גם מספק מידע מקצועי וכן מהווה במה להכשרות מקצועיות כמו קורסים בתחום ההתנהגותי שמתאים לחינוך המיוחד.

http://www.horimbekesher.co.il/

שיתוף הפעולה האידיאולוגי בין שני הארגונים האחרונים, מטח וקשר, הוליד את מקום מיוחד, הפורטל להורים ולמשפחות של ילדים עם צרכים מיוחדים, המספק ערוץ תמיכה וייעוץ חינוכי, רגשי, מקצועי וחברתי מקיף.

http://makom-m.cet.ac.il/pages/homepage.asp

יש לך שאלות? בוא נדבר! Lets Talk