x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

ייעוץ זוגי להמשך זוגיות פוריה ונעימה

תאריך: 20/06/2011 13:38   מחבר: מערכת האתר

על מה בעצם כולם מדברים? ייעוץ זוגי הנו מערך טיפולי המבקש ליישב קשיים במערכות יחסית רומנטיות. במסגרתו, עולים לדיון סוגיות מרכזיות בזוגיות, במקביל לבירור הנסיבות והמניעים הרגשיים של בני הזוג  אשר הובילו להיווצרותן.

בין הבעיות הזוגיות השכיחות אשר עולות במסגרת ייעוץ או טיפול זוגי, ניתן למנות בין היתר בעיות שמקורם בחוסר אמון, שחיקה בחיי הנישואין, קשיים בתקשורת בין בני הזוג, פגיעה באינטימיות ובחיי המין, סיוע בתהליכי פרידה וגירושין ותכנים נוספים.

זוגות רבים מנסים להתמודד באופן עצמאי בקשיים במערכת היחסים, אם מהחשש לדבר בפני אדם חיצוני על הבעיות האישיות ואם מחוסר הבנה של מהות הטיפול הזוגי ויתרונותיו הרבים לחיי המשפחה.

מי יכול להפיק תועלת מטיפול זוגי? איזה יועץ זוגי מתאים לי ולבעלי? מתי ואיך יודעים שהגיע הזמן לפנות לגורם מקצועי על מנת לקבל ייעוץ זוגי? אלה שאלות טובות ואנחנו ננסה לעשות קצת סדר.

מהו ייעוץ זוגי?

הייעוץ הזוגי הוא תהליך טיפולי אישי וזוגי כאחד, שעוצב על מנת לתת מענה מיידי וכלים לעתיד לקידום ושיפור מערכת היחסים. במהלכו, מוגדרים ונחשפים קשיים שונים, לאחר תהליך הכרות ראשוני שעורך היועץ עם בני הזוג.
 
 על ידי חשיפה הדרגתית של המטענים והעכבות הרגשיות אשר נושאים עמם בני הזוג, היועץ הזוגי בוחן באור מקצועי את האתגרים ואופן ביטויים בקשר. כך, בסביבה ניטראלית ולא שיפוטית, ניתן ליצור הבנה ולחדד תחושת הזדהות וסובלנות כלפי בן הזוג והתנהגותו.

ייעוץ זוגי מיועד לזוגות המתמודדים עם בעיות ואתגרים בצמתים שונים בחייהם. אלו, מתעוררים לרוב לאחר ביצוע שינויים במערכת היחסים דוגמת נישואים, הבאת ילדים, מחסור כלכלי, הפרת אמון ואחרים.

גורם אפשרי נוסף הנו תחושות אישיות של אחד מבני הזוג המביאות לדפוסי התנהגות  אגרסיבית וקשיים בתקשורת מילולית, לאור מטענים רגשיים שונים מהעבר הפרטי או הזוגי.

מהם הקשיים בהם ניתן לטפל במסגרת ייעוץ זוגי באינטרנט ובכלל?

הייעוץ הזוגי הנו מרחב מוגן אשר במסגרתו ניתן להשיג הקלה ומזור לאספקטים שונים במערות יחסים. זאת, החל מדפוסי התנהגות שליליים, אם כאלו שמוטבעים בבני הזוג מהילדות ואם כאלו שהוטמעו במהלך הזוגיות הקיימת, ביטויי כעס ותוקפנות, חוסר הערכה של אחד מהצדדים, תחושת חוסר ביטחון, תחושת מרירות ונוספים.

הדבר נכון גם לסיוע במשברים הנוגעים בין השאר לאמון, הדדיות ואירועים אשר שינו את מהלך החיים של בני הזוג ותחושותיהם לגבי הזוגיות הקיימת.

קיראו בהרחבה על: ייעוץ משפחתי

מקורות תמיכה אינטרנטיים - טיפול זוגי אונליין

פורום זוגיות, אהבה ויחסים - סטארמד

ד"ר חסון הוא יועץ זוגי ומומחה לתקשורת בין- אישית אשר במסגרת הפורום משיב לשאלות הפונים במענה אישי ללא כל תשלום. המענה הראשוני מציע הכוונה לדרך חשיבה חיובית לפתרון בעיות והמלצות שונות. זאת, בדרך קשובה ומקצועית. בנוסף, באתר הפרטי של ד"ר חסון ניתן למצוא מאמרים על זוגיות, מחקרים, מידע על קיום סדנאות, הרצאות ומידע נוסף.

www.starmed.co.il – עמוד הפורום

www.orenhasson.com

אלומה – אגודה לטיפול וייעוץ בחיי המשפחה

אגודה זו מסייעת למשפחות בתחום הזוגי והמשפחתי בכללותו. האגודה פועלת ללא מטרות רווח ועלות הטיפולים בה נמוכה בשיעור ניכר ממחירי הייעוץ הזוגי הפרטי. כך, מצבם הכלכלי של הפונים נכלל בשיקולי קביעת התעריפים לטיפול.

www.aluma-center.org.il

ייעוץ זוגי מסייע בהגדרת הצרכים של בני הזוג, במיקוד בבעיות ובסיבות שהביאו להיווצרותן ובפתרונם. הייעוץ נותן כלים לתקשורת פתוחה וכנה אשר מעודדת צמיחה והתקדמות של הזוגיות תוך מענה על צרכיהם האינוידואליים של המטופלים.

יש לך שאלות? בוא נדבר! Lets Talk