x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

הכוונה תעסוקתית על ידי מומחים!

תאריך: 06/05/2012 12:34   מחבר: מערכת האתר

ייעוץ להכוונה תעסוקתית מיועד להקנות כלים ישימים למועמד אשר מבקש לבחור את דרכו המקצועית או לבצע הסבה בתחום עיסוקו ונדרש לסיוע בקבלת החלטה מושכלת ומתאימה. אם החלטת למצוא מקום עבודה שיתאים בדיוק לניסיון וליכולות שלך, הגיע הזמן לפנות אל אנשי מקצוע שיוכלו להעניק לך ייעוץ אישי ופרטני.

הכוון תעסוקתי עושה שימוש במבדקים שונים, אשר מטרתם היא לאמוד את יכולותיו המקצועיות של המועמד, נוסף על מבחני אישיות אשר עוצבו לבדוק את התאמתו לתחומי עשייה שונים. ממצאי המבחנים נבדקים על ידי פסיכולוגית קלינית (או פסיכולוג ממין זכר) אשר בסופו של התהליך, מעניקה את המשוב ומסקנותיה הסופיות למועמד, ובמקביל גם מנחה אותו באשר לבחירות המקצועיות הנכונות בעבורו.

מי באמת צריך ייעוץ להכוונה תעסוקתית

הכוון תעסוקתי מיועד לכל אדם אשר נמצא במצב של 'צומת דרכים' ומרגיש כי הוא זקוק לעזרה וייעוץ באשר לדרך המקצועית המתאימה לו. יעוץ להכוונה ימצא יעיל בשלבים שונים במהלך הקריירה והלימודים. החל מבחירת מסלול לימודים, דרך ההשתלבות בשוק המקצועי לאחר השלמת הלימודים, ועד קידום הקריירה וכמובן בעת הרצון לבצע הסבה מקצועית.

זאת אומרת, במילים פשוטות, שאם הגעת לנקודה שהמחשבות בעיקריות בראשך הנן לגבי מציאת מקום עבודה הולם או שינוי בדרך המקצועית, מומלץ בחום לפנות אל יועץ מקצועי שיוכל לסייע לך על ידי הכוון תעסוקתי.

קיראו בהרחבה על: ייעוץ תעסוקתי

מה עושים תכלס?

הייעוץ ניתן על ידי פסיכולוג תעסוקתי, בוגר תואר שני ומוסמך בפסיכולוגיה תעסוקתית. באמצעות כלים שונים, ביניהם מבחנים קוגניטיביים ופסיכולוגיים, ניתן לקבל תמונה מקיפה ויסודית הנוגעת ליכולותיו המקצועיות והעדפותיו של המועמד. פעמים, ממליצים ללוות את ההליך בייעוץ פסיכותרפי לצרכי הטמעת התובנות והבהרת המניעים של הפונה.

בסיומו של התהליך, ניתנים למועמד דגשים באשר לתחומי העיסוק המתאימים לו וזאת בהתחשב בכישוריו ונטיותיו. כן, מוסבת תשומת ליבו של המועמד לתחומים בהם חסרה לו היכולת המתאימה להתמודד היטב עם מאפייני המקצוע, ולפיכך מוטב שיפנה לנתיבים אחרים.

רבים נוטים לחשוב כי יש לפנות לייעוץ להכוונה תעסוקתית רק בתחילתה של הקריירה. אולם בשנים האחרונות, במקביל לשינוי שחל בשוק העבודה ומכתיב סיפוק אישי הקודם למחויבות לארגון נתון, יותר ויותר אנשים פונים להכוון תעסוקתי על מנת לסלול נכונה את דרכם המקצועית. אם בעבר מחויבותו של עובד למעסיקיו נמדדה בשנים, היום זו תלויה אך בהיקף תרומתו במהלך שהותו במקום.

מחפשים הכוונה תעסוקתית אונליין? הנה ההמלצות שלנו!

המרכז לניהול קריירה במכללה למנהל - המרכז מעניק ייעוץ באמצעות מפגשים, הרצאות וכנסים לבוגרי המכללה ולסטודנטים של המכללה באשר לתהליך חיפוש העבודה וההתקדמות בקריירה על הצד הטוב ביותר. בנוסף, מציע המרכז מאגר משרות.

http://www.colman.ac.il/hechven/Pages/default.aspx

בדומה לכך, מציעות אוניברסיטאות רבות שירות דומה לבוגריהם:

אוניברסיטת תל אביב - http://career.tau.ac.il/
אוניברסיטת בן גוריון - http://web.bgu.ac.il/som/management/employment/
האוניברסיטה העברית - מרכז כיוונים להכוונה תעסוקתית

אתר AllJobs – מדור הכוונה מקצועית

באתר זה ניתן לקבל מידע רב, בפורמט של כתבות מומחים, בנושאי הכוון תעסוקתי כגון פרמטרים לשיקול בבחירת מקצוע, כיצד לתכנן את נתיב הקריירה, הדרך הנכונה לביצוע הסבה ועוד. בנוסף, מעניק האתר שירותים בתשלום כגון בדיקת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה וכדומה.

ייעוץ מקצועי להכוונה תעסוקתית מקצועית מסייע למועמד לחקור את הערכים, השאיפות והרצונות שלו, כאשר אלו מושפעים פעמים רבות מעברו ולעיתים נסתרים מעיניו עקב קשיים רגשיים. ההכוון מאפשר את החיבור האופטימלי בין הרצונות של המועמד לבין יכולותיו הקוגניטיביים ומאפשר בחירה מושכלת ונכונה של המסלול המקצועי.

יש לך שאלות על הכוונה תעסקותית? בוא/י נדבר!